Omul de afaceri Sorin Ovidiu Vîntu a criticat premierul Marcel Ciolacu, exprimându-și opinia că măsura de ieftinire a prețurilor la alimente, similară cu cea aplicată în alte țări precum Franța sau Ungaria, nu este viabilă și nu va avea un impact semnificativ în bugetul fiecărei familii.
„De când s-a urcat în scaunul de premier, domnul Ciolacu a devenit un fel de altoi între Coana Chirița și Cațavencu. Un gargaragiu obraznic. Răspunsuri date din vârful buzelor, obraznic și fără pic de dispoziție. Ferească Dumnezeu de sluga care ajunge stăpân, obișnuit să fie o viață întreagă sluga unora, acum s-a văzut stăpân. Ieftinirea prețurilor la alimente e o tâmpenie. Rezultatul este total nesemnificativ în puterea de cumpărare. Iar din punct de vedere politic Dragnea a mărit pensii, salarii, a venit cu un program economic puternic și l-ați băgat de la pușcărie. Chestia asta cu așa-zisa ieftinire a produselor e o prostie. Altele sunt soluțiile pentru ieftinirea produselor. Dacă cineva e interesat în actuala guvernare sunt dispus, anonim, să ofer soluțiile necesare”, a spus Sorin Ovidiu Vîntu pe Facebook.








